Головна » Різне » 10 цікавих фактів про Далай-ламу
10 цікавих фактів про Далай-ламу
Далай-лама є одним з найбільш значних фігур сучасної цивілізації. До його порад і побажань прислухається велика кількість людей - фактично, можна говорити про мільйони послідовників. Правда, для багатьох людей Далай-лама залишається далекою і незрозумілою особою, що живе десь там в горах. Пропонуємо увазі наших читачів декілька цікавих фактів про Далай-ламу, як широко відомих, так і зовсім непоширених. Дивимося. 

1. Далай-лама, Тензін Гятсо, вроджений Лхамо Дхондуп (Lhamo Dhondup), народився 6 липня 1935 року в селищі Такстер, розташованому на північному сході Тибету. Він був п'ятою дитиною в сім'ї.

2. Він був знайдений ченцями у дворічному віці. Ченці провели декілька тестів, для того, щоб упевнитися в тому, що хлопчик є реінкарнацією 13-го Далай-лами. Тести були пройдені успішно, і хлопчика забрали в монастир, де вже в 4 роки він вступив на трон. Ченцем він став в 6 років.

3. Далай-лама виріс в монастирі Тибету з тисячолітньою історією. Правда, йому довелося провести декілька років в Індії, оскільки Китай почав проводити загарбницьку політику відносно рідної держави Далай-лами.

4. У 1989 році Далай-лама отримав Нобелівську премію Миру, за його роботу, присвячену способу мирного звільнення Тибету.

5. Основні захоплення Далай-лами - медитація, садівництво, ремонт годинників.

6. Далай-лама вперше відвідав США в 1979 році. Він провів там сім тижнів. В ході свого візиту духовний лідер Тибету поговори з багатьма вченими, включаючи університети UCLA, Гарвард.

7. Давньою мрією Далай-лами були відвідини Космічного Центру Джонсона в Х'юстоні. У 1979 році він запланував поїздку в Центр, але в останню хвилину візит довелося відмінити.

8. Президент Буш був першим президентом в історії США, який публічно зустрівся з Далай-ламою. Попередні зустрічі самого Буша і його попередників з духовним лідером Тибету були приватними, і зміст розмови зазвичай зберігався в таємниці. Таким чином, політичний лідер США пішов проти побажання влади Китаю, які бажали перешкодити міжнародному визнанню Далай-лами.

9. Далай-лама є популяризатором офіційної науки і цікавиться багатьма науковими напрямами - особливо роботами нейрофізіологів, які вивчають роботу мозку. Він виступав або просто брав участь в багатьох наукових конференціях, присвячених роботі мозку. Далай-лама говорив наступне: "Якщо наука доведе, що Буддизм багато в чому помиляється, тоді Буддизм повинен змінитися. Я вважаю, що наука і буддизм повинні шукати правду разом".

10.
Далай-лама дуже любить також копатися в техніці. Наприклад, в підлітковому віці він власноручно відремонтувати прожектор, без використання інструкцій. Широко відомий наступний вислів Далай-лами: "Якби я не був ченцем, я б став інженером".Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Різне | Переглядів: 1572 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]