Головна » Рослини » Як рослини впливають на наше здоров’я?
Як рослини впливають на наше здоров’я?


Все живе на нашій планеті взаємно впливає один на одного. Тому вплив рослин на людський організм давно доведено. Інша справа, що різні рослини впливають на нас по-різному. Взяти хоча б ліс. Якщо одній людині в сосновому лісі стає важко на душі, то інший, навпаки, відчуває тільки піднесені почуття. Точно так само справа йде і з квітами, і з кімнатними рослинами. Ми чомусь обожнюємо одні й недолюблювали один.

Рослини – наші старовинні друзі і цілителі, які очищають повітря від вуглекислого газу і збагачують його киснем, вбирають шкідливі речовини з грунту і збирають пил, заглушають гучні звуки і створюють тінь. Але крім безперечного хімічної взаємодії з навколишнім середовищем, рослини вступають у метафізичний контакт, про який так люблять розмірковувати флористи. Вони впевнені, що рослини – живі істоти, що володіють значним біополем, яке впливає на людину.

Відомо, що флора тонко відчуває будь-які випромінювання енергії. Наприклад, виявляється, що на коренях рослин існують смакові органи, які в землі розшукують «смачні» поживні речовини. Рослини чудово все чують. На цьому заснована практика розмови з кімнатними квітами. Кожен, хто займався їх вирощуванням, знає, що у відповідь на ласкаві слова квіти починають швидше рости, покриватися квітами. Навіть музику квіти не пропускають «мимо вух». А вже між людиною і рослиною встановлюються буквально телепатичні зв’язки. Бували випадки, коли на хворобу господаря квіти відповідали загибеллю. Гинуло дерево, посаджене дбайливою рукою.

Лікарі неспроста рекомендують деяким своїм пацієнтам відпочити, наприклад, в сосновому бору. Фітонциди хвойних рослин відкриті давно. Ялівець, ялина, сосна наповнюють повітря негативно зарядженими іонами, що поглинають шкідливі випромінювання. Хвойні дають людині життєву енергію. Тополя, черемха і осика вгамовують біль від ударів, опіків, радикуліту. Дуб зміцнює душевні сили. Береза вселяє оптимізм і радість життя.Тому перш ніж вирушати в ліс за здоров’ям і тонусом, слід розібратися, яке дерево вам корисніше. Для цього існує спосіб: взяти стрічку фольги довжиною близько 30 см і піднести до дерева. Якщо стрічка прагне прилипнути до стовбура, то це дерево благотворно впливає на ваш організм, якщо ж навпаки – значить, особливої користі від нього чекати не доводиться. Погулявши в «доброзичливому» лісі, ви неодмінно відчуєте полегшення. Але що ж робити, якщо ліс далеко?

Альтернативою спілкуванню з лісовими деревами завжди були кімнатні рослини. З їх допомогою ми цілком можемо відшкодувати собі брак контактів з дикою природою. Слід зазначити, що всі квіти виділяють фітонциди, які згубно діють на хвороботворні мікроби. При цьому вибір кімнатних рослин – справжнє мистецтво. Рослини, як і люди, мають свій характер і мають виражений біоенергетичний вплив на людину. Є гіпотеза, що рослини можуть ставитися до нас дружелюбно або ж вороже. Проте не всі фахівці її поділяють.

Рослина не може бути ворогом. Є лише поділ: рослини для дому та рослини для офісу. Не рекомендується тримати вдома великі рослини, призначені для великих приміщень. Заповнюючи собою великий простір, вони і енергії дають і споживають багато. Деякі рослини вбирають в себе негативну енергію. Але в офісі це навіть добре. Приклад – монстера. Краще не ставити її будинку – багато забираючи, вона може негативно впливати на господаря. А в офісі все навпаки. Кактуси, якщо тримати їх в офісі біля комп’ютера, захищають від поглядів конкурентів, що називається «від зурочення», впевнена пані Бойко.

На думку фахівців, крім біоенергетичного впливу, рослини дають безмежні можливості для оздоровлення повітря в квартирі та офісі. Коли біологи відкрили антибактеріальні властивості амариліса, агапантуса, зіферантеса, гіппеаструма та інших рослин, виявилося, що багато шкідливих бактерій гинуть від них швидше, ніж від бактерицидної лампи. І якщо з листя регулярно змивати пил, то повітря в приміщенні стає на 40% чистіше. Домашня флора ароматизує і зволожує повітря, полегшуючи нам дихання.

Звичайно ж, підбір рослин в будинку залежить від уподобань господаря. Але відомо, що людина не просто так вибирає ту чи іншу квітку. Вибір залежить від того, яких саме якостей не вистачає в характері людини. Гіацинт – цікавість. Герань – нерозсудливість. Кактус – символ завзятості, цілеспрямованості і самодостатності. Хризантема – радість, відкритість, веселощі та відпочинок. Роза – щастя, радість ». Для оздоровлення повітря в кімнаті корисно тримати такі рослини, як мирт, розмарин, хлорофітум. А до прокладу, герань, листя якої містять сильну ефірну олію, послаблює головний біль, знімає втому, нормалізує сон. Здається, ніби рослина за помахом чарівної палички вбирає погані емоції.

З давнини люди приписували рослинам магічні якості. Одні квіти заводили в будинку, щоб вони приносили господарям удачу в справах і багатство, інші – щоб зміцнити в сім’ї мир. Наприклад, азалія благотворно впливає на шлюб. Ось чому її дарують молодятам. А фіалку вирощують як символ ніжності, романтики і любові. Кактус, згідно з повір’ям, чатує будинок від лихої людини і від пристріту. Причому ставити його рекомендується у всіх місцях контакту із зовнішнім світом – у вікон і дверей. Він вважається поглиначем комп’ютерного випромінювання, але фахівці не дуже-то в це вірять. Лимон знезаражує повітря, вбиває шкідливі мікроби і дарує будинку свіжий аромат. А ще він приносить багатство, як і інша рослина – толстянка, яку так і називають – грошове дерево. Недарма воно часто стоїть в бухгалтеріях. Толстянка допомагає впоратися з фінансовими проблемами. Правда, сподіватися, що ці проблеми вона вирішить без вашої участі, все-таки не варто.


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Рослини | Переглядів: 1108 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]