Головна » Корисні поради » Як зробити ширму своїми руками?
Як зробити ширму своїми руками?


Декоративні ширми і перегородки в інтер’єрі використовуються не тільки з практичною метою (для зонування приміщення), а й як оригінальна прикраса інтер’єру. Однак, гарна ширма може коштувати недешево, та й не завжди можна знайти в магазині те, що вам потрібно. 

Зазвичай ширма являє собою дерев’яний каркас, на який натягнута тканина. Каркас складається з кількох прямокутних дерев’яних рам, з’єднаних між собою дверними петлями. Тому для того щоб зробити ширму, вам потрібно буде зібрати рами, пофарбувати їх, обтягнути тканиною і з’єднати між собою попарно – от і все.

Найпростіше зробити ширму, використовуючи готовий металевий каркас для ширми, який потрібно просто обтягнути тканиною. Але у такого варіанту є кілька недоліків. По-перше, такий каркас ще потрібно знайти в продажу. По-друге, коштувати він може недешево. По-третє, металевий каркас важче дерев’яного, тому пересувати таку ширму теж буде непросто. Тому пропонуємо вам зробити ширму своїми руками на дерев’яному каркасі.

Декоративна ширма в її класичному варіанті складається з трьох рамок. Кожна рама збирається з чотирьох дерев’яних брусків. Бруски можна з’єднати за допомогою шурупів, а можна зробити кріплення по системі «шип-паз», можете вибрати той спосіб, який вам зручніше. З’єднувати краще таким чином, щоб внизу рам залишилися ніжки, на яких буде стояти ширма.

Якщо ви хочете зробити ширму з «віконцем» зверху (щоб можна було вішати туди одяг, наприклад), у верхній частині ширми на необхідній відстані від верхньої поперечини потрібно буде прикріпити ще один брусок. Природно, що тканина буде натягатися не до самого верху рами, а до цього бруска.

Готову раму декорують тим способом, який вам найбільше подобається. Можна просто пофарбувати її, можна покрити лаком, можна поєднати фарбування і лак.Також ви можете додатково використовувати будь-які техніки для прикраси: декупаж, розпис або різьблення по дереву. Все залежить від того, який ви бачите свою декоративну ширму.

Коли рами будуть готові і повністю висохнуть, можна приступати до кріплення тканини. Викроїть три полотнища непрозорою декоративної тканини, враховуючи припуски на підгин (по 2 см з боків і по 10 см зверху і знизу). Розкладіть тканину і натягніть якомога сильніше, притисніть чим-небудь зверху.

Спочатку обігніть верхній зріз тканини навколо перекладини (бажано відвернути його на виворітну сторону, закріпивши кількома скобами за допомогою будівельного степлера). Потім натягніть і зафіксуйте тканину знизу, після цього – з боків. Слідкуйте за тим, щоб тканина була натягнута симетрично і рівно, ніде не стирчала. Можна обтягнути ширму тканиною та іншим зручним для вас способом, тут головне – результат.

Тканина теж можна додатково декорувати. Ви можете використовувати різні види вишивки, розпис по тканині (батик), аплікацію та інші техніки. У більшості випадків набагато зручніше розкроїти тканину на полотнища, декорувати, а потім вже натягувати на рами. Врахуйте, що якщо ви нанесли на тканину малюнок, потрібно особливо уважно стежити, щоб вона була натягнута рівно.

Коли ви натягне тканину на всі три рами, з’єднайте їх між собою самими звичайними дверними петлями. Краще всього використовувати по дві петлі для кожної пари рам: одна зверху, друга знизу.

В самому кінці прибийте до ніжок спеціальні підп’ятники для стільців, вони можуть бути виготовлені з фетру та металу. А можна зробити ширму на коліщатках, прикріпивши знизу меблеві коліщатка для більшої мобільності.

Як бачите, зробити ширму своїми руками не так вже й складно. Матеріали для неї дістати легко, а якщо ви проявите фантазію, у вас вийде стильний і ексклюзивний предмет інтер’єру.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 799 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]