Головна » Корисні поради » Що робити якщо дитина не слухається?
Що робити якщо дитина не слухається?
Багатьом батькам, напевно, хоч раз доводилося карати свою дитину за непослух. Методи покарання у всіх батьків свої. Хтось в покарання позбавляє дитину улюбленої іграшки або ласощі, а хтось хапається за ремінь. Але чи потрібно карати дитину? Як правильно це робити?

Непослух легше запобігти, ніж потім намагатися виправити ситуацію. Ось кілька порад, як не доводити справу до покарання.

По-перше, встановіть для дитини певні правила

Правила або обмеження мають бути обов’язково присутніми в житті малюка. Наприклад, елементарні: не вибігати на проїжджу частину, не підходити до плити, не висовуватися у вікно. Дотримання цих правил – запорука безпеки малюка. Однак якщо заборони дитині пояснюються просто категоричним «Ні» або «Так треба, тому що я так велю», то він може не послухатися просто тому, що не розуміє суть заборони.

По-друге, кількість правил і обмежень для дитини має бути невеликим, відповідно до його віку

Наприклад, найменшим пояснюйте, що маму та інших дорослих або дітей бити і кусати не можна. А старші діти вже зрозуміють, чому не можна балуватися в гостях або в магазині.

По-третє, не порушуйте Вами ж встановлені правила

Якщо сьогодні Ви заборонили малюкові висовуватися з вікна, а завтра самі ставите його на підвіконня і просіть помахати ручкою минає бабусі, то дитина може заплутатися.

Не дозволяйте порушувати встановлені правила і обмеження також іншим членам сім’ї. Адже коли мама каже одне, тато – інше, а бабуся – третє, дитина не знає, кого ж йому насправді слухати. Заздалегідь обговоріть всі правила і виробіть спільне рішення.

Не забороняйте дитині робити природні для його віку речі

Так, Вам не подобається, що доведеться в черговий раз прати тільки-тільки надіті штанці, але ж бігати й стрибати – природні потреби зростаючого маляти. Якщо Вашому малюку так вже хочеться потопати по калюжах, не забороняйте йому цього, а просто запропонуйте надіти гумові чобітки. Якщо дитина хоче пограти з м’ячем, хай грає, але подалі від сусідських вікон і проїжджої частини.

Спробуйте повідомити дитині свою вимогу або заборона не сердитим тоном, а доброзичливо

Ви побачите, що дружні прохання діти виконують набагато охочіше, ніж наказові накази. Якщо Ви миролюбно поясніть дитині свою заборону, то в нього не буде виникати бажання не слухатися Вам зло.

Якщо все-таки непослуханню запобігти не вдалося, то залишати проступок безкарним теж не можна. Якщо дитина побачить, що за порушення правил йому нічого не буде, то і правила ці він не буде ставити ні в гріш. Інша справа, як саме покарати дитину за провину.

Багато батьків до цих пір вважають, що ремінь – кращі ліки від дитячого непослуху. Але уявіть, що було б, якби Вас на роботі за кожну помилку били ременем? Смішно навіть уявити … Фізичне покарання озлоблює дитину, викликає почуття образи. Дитина виростає агресивним, з переконанням, що сила вирішує все.

Постарайтеся обрати для покарання інший метод

Важливо дати зрозуміти дитині, що за свої дії треба відповідати. Наприклад, він зламав машинку сусідського хлопчика Колі. Поясніть своєму малюкові, що раз Коля тепер залишився без іграшки, йому доведеться віддати своє. Наступного разу дитина не стане так необережно поводитися з чужими іграшками.

Часто буває так, що батьки вдаються до фізичного покарання зопалу. А потім жалкують про те, що трапилося і починають задобрювати дитини, дозволяючи йому все. Це неправильно. Так, Ви не стрималися і дуже образили малюка. Але якщо почнете потурати всім його примхам, значить, всі Ваші попередні старання були змарновані.

До речі, необдумані вчинки зопалу – біда безлічі батьків. Щоб не накоїти справ, перш за все, заспокойтеся. Можна порахувати до десяти, зробити кілька глибоких вдихів. Заспокоївшись, приступайте до розбору польотів. З’ясуйте причину проступку дитини. Поясніть, чому Ви так засмучені його поведінкою. Може виявитися, що дитина так повела себе не спеціально, несвідомо.

Виховання дитини – велика праця. Тільки терпіння, наполегливо, любов, увага і турбота допоможуть Вам виховати з дитини хорошу людину! А Ви як-небудь караєте своєї дитини?

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 720 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]