Головна » Корисні поради » Як вибрати пилосос?
Як вибрати пилосос?
Ах, хто ж з нас (таких красивих і розумних!) Не любить робити покупки? Особливу радість шопінг доставляє тоді, коли ми не тільки знаємо, чого хочемо, а й маємо достатньо коштів для покупки і можемо вибирати. Однак, радість шопінгу іноді буває отруєна недостатніми знаннями про предмет покупки. Зокрема така неприємність можлива щодо побутової техніки. Ось, наприклад, як вибрати пилосос?

Чим ми керуємося, відправляючись за новим пилососом? Бажанням придбати річ красиву, корисну, зручну. Для нас в пилососі головне що? Щоб він був хороший пилосос. Тому коли продавець-консультант починає розповідати про різні моделі пилососів, вдаючись при цьому в технічні подробиці, це може ввести в ступор будь-яку жінку, а іноді, і чоловіка. Як бути?

Для того щоб покупка пилососа (як, втім, і іншої побутової техніки) виявилася процесом не тільки результативним, але і приємним, досить просто озброїтися певними знаннями про це незамінним помічником у домашньому господарстві. Тому давайте влаштуємо невеликий технічний “лікнеп” і дізнаємося-таки, як вибрати пилосос, орієнтуючись на його основні характеристики.

Типи пилососів

Сучасні пилососи можна розділити на три умовні групи:
- пилососи для сухого прибирання;
- пилососи для вологого прибирання (миючі пилососи);
- пилососи-роботи.


Традиційні пилососи для сухого прибирання – найвідоміші і найпростіші. Моделі пилососів цього типу компактні і недорогі. Вони економлять електроенергію і прекрасно підходять для прибирання невеликих приміщень. Пилососами для сухого прибирання чистять підлоги без покриттів, килими та ковролін, м’які меблі і верхній одяг. Саме ці пилососи незамінні для прибирання тих ділянок в будинку, де волога протипоказана (паркет, натуральні килими, процесор комп’ютера, внутрішня частина піаніно та ін.)

Миючі пилососи володіють однією важливою перевагою. З їх допомогою можна проводити як сухе, так і вологе прибирання. Моделі миючих пилососів здатні і розпорошувати і всмоктувати вологу. З їх допомогою можна зібрати з підлоги пролиту рідину, помити килим і почистити меблі. Саме миючі пилососи можуть виявитися дуже корисними під час генерального прибирання: з їхньою допомогою легко вимити підлогу, вікна та кахель, ліквідувати засмічення в раковині, і навіть очистити повітря в кімнаті. Недоліки миючих пилососів: громіздкість і велика вага, складність пристрою і висока ціна.

Пилососи-роботи, вбудовані пилососи, пароочищувачі та інші подібні пристрої – це, швидше, екзотика для наших будинків. Навряд чи варто вибирати даний тип пилососів для звичайних квартир. Хоча одна незаперечна перевага вони все-таки мають – мінімальна участь людини при їх використанні. Робот-пилосос сам виконає прибирання в призначений вами час, самостійно пересуваючись по квартирі і обходячи всі перешкоди. Він сам визначить більш забруднені ділянки та обробить їх більш ретельно, сам підзарядиться і сам повернеться на місце і вимкнеться.Фантастика, та й годі!

Потужність

Який пилосос вибрати – дуже потужний або не дуже? Потужність – одна з найважливіших характеристик пилососа. Пилососи з більш високою потужністю всмоктування володіють (на жаль) і більш високим рівнем видаваного шуму. Тому, вибираючи пилосос, вам доведеться віддати перевагу або компактній і «тихій» моделі, або потужному, але гучному пилососу.

Як розібратися в характеристиках потужності? Показник у 300 Вт – потужність моделей, придатних для збирання килимових покриттів з коротким ворсом, лінолеуму, паркету. Такої потужності цілком вистачить для чищення меблів і верхнього одягу.

Показник потужності від 300 до 450 Вт – моделі для сильно забруднених приміщень. Якщо у вас є домашні вихованці, килими з високим ворсом, то варто зупинити свій вибір на моделях більшої потужності. До того ж вони, як правило, мають перемикач потужності, що дозволяє вибрати потрібний режим роботи і перемкнутися на меншу потужність. І не забувайте про те, що сила всмоктування вашого пилососа ставати менше в міру заповнення пилозбірника і забруднення фільтру.

Пилозбірники

Пилозбірник – резервуар, куди збирається основна маса пилу та сміття. Від пристрою пилозбірника багато в чому залежить ефективність прибирання і легкість очищення самого пилососа.

У сучасних моделях пилососів в якості пилозбірника часто використовується пластиковий контейнер. У ньому під впливом сильного повітряного потоку пил збивається в щільну грудку, яку потім легко витягти і викинути. Контейнерним пилозбірником оснащуються циклонні пилососи. Їх недолік – високий рівень шуму.

Інший вид пилозбірників – спеціальні мішечки, які можуть бути паперовими або матерчатими. Паперові мішки недовговічні (їх ще називають одноразовими), але зате вони добре збирають дрібний пил. Більш міцні пилозбірники з тканини можуть пропускати дрібні порошинки. Тому такі пилозбірники повинні бути доповнені спеціальними фільтрами. Ну а в ідеалі – модель пилососа, з комбінованими пилозбірниками, в якій можна по черзі використовувати паперові і тканинні мішки для пилу.

Фільтри

Фільтр призначений для затримки пилу та бактерій в пилососі, а точніше в пилозбірники. Відомо, що пилосос всмоктує пил і сміття разом з повітрям, а потім повітря випускає знову назовні. Так ось завдання фільтру – відфільтрувати з вихідного назовні повітря всі пилинки.

Фільтри в сучасних пилососах можуть наступні:
- паперові;
- тканинні;
- водяні;
- вугільні;
- синтетичні.


Способи фільтрації також бувають різними. Найпопулярніший з них – циклонний. При цьому способі фільтрації бруд і пил осідають в пластиковому пилозбірнику під впливом закрученого по спіралі потоку повітря. При такому способі не потрібні змінні мішки, а сам контейнер – прозорий, що дозволяє контролювати ступінь його наповненості.

Що по-справжньому важливо знати про фільтр, так це лише – миється він чи змінний. Всі сучасні моделі пилососів оснащені миючимися фільтрами. Аквафільтри хороші тим, що зволожують повітря і не вимагають мішків для збору пилу. Мінус такого фільтра злив брудної води після прибирання і заливка чистої – перед новою прибиранням.

Є також моделі з додатковою системою фільтрації. У їхній якості зазвичай виступають вугільні фільтри або фільтри Н.Е.Р.А. Такі моделі ідеально підійдуть для прибирання будинку, де є маленькі діти або алергіки. Ці пористі фільтри здатні затримувати найдрібніші частинки пилу, і, відповідно, шкідливі речовини, що містяться в ній.

Компактність

Який пилосос вибрати, компактний і легкий або більш габаритний і потужний, багато в чому залежить і від розмірів вашого житла. Маленькі маневрені пилососи ідеально підходять для малогабаритних квартир. Вони легкі, їх зручно зберігати, та й коштують міні-пилососи відносно дешево. Звичайно, компактні пилососи малопотужні, але ж і площі для прибирання не великі. Повнорозмірні пилососи володіють високою потужністю, зазвичай оснащені контейнерними пилозбірниками можуть мати водяний фільтр.

Ще одна характеристика компактності – парковка (спосіб зберігання). Найзручніший спосіб – вертикальна парковка, при якій пилосос зберігається стоячи, а зверху на ньому – закріплена труба.

Важливий показник компактності – довжина електрошнура. Найоптимальніша довжина – від шести метрів. Крім того, при покупці переконайтеся у функції автозмотування шнура (це теж важливо), наявності гумового бампера для захисту меблів від ударів, індикатора заповнення пилозбірника і функції автоматичного відключення при перегріві.

Ще одна додаткова функція деяких моделей сучасних пилососів – парогенератор. Ця функція дозволяє проводити дезінфекцію приміщення за допомогою гарячої пари. Їм можна обробляти будь поверхню, позбутися від цвілі і алергенів.

Комплектація

Від того, як укомплектований пилосос додатковими приналежностями, багато в чому залежить якість і трудомісткість прибирання і зручність користування самим пилососом.

Наприклад, телескопічні трубки (висуваються, як телескоп) дозволяють вибирати і встановлювати потрібну довжину в залежності від зросту людини. Металеві трубки більш міцні й довговічні ніж пластикові. Ще, наприклад, дуже зручно, коли вимикач знаходиться на рукоятці трубки або вбудований в важіль ножного перемикання.

Набір насадок повинен включати щітки для килимових покриттів і гладких поверхонь, насадки для збору пилу у вузьких отворах (щілинні насадки). А якщо ви входите в число щасливих володарів домашніх тварин, то добре щоб в комплекті насадок була присутня турбощітка. Це насадка з обертовим валом, який відмінно збирає ворс і вовну з будь-яких поверхонь.

Як бачите, розібратися в тому, як вибрати пилосос для квартири або заміського житла, не так вже й складно. Все різноманіття технологій, моделей і виробників зводиться лише до декількох основних типів пилососів (для сухого прибирання або миючий, циклон або аквафільтр). Вибравши тип пилососа у відповідності зі своїми потребами, вам залишиться вибрати дизайн і марку (виробника). А це зробити буде нескладно після того як технічний лікнеп вами пройдений. Вдалою і приємною покупки!

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 891 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]