Головна » Комп'ютери » Як вибрати комп’ютерну мишу?
Як вибрати комп’ютерну мишу?
Без комп’ютерної миші робота на сучасному ПК просто немислима. Ще в 60-х роках ХХ століття Дугласом Енгельбартом було винайдено цей пристрій і з тих пір «мишки» стали невід’ємною частиною будь-якого комп’ютера.

Комп’ютерна миша – одне з найбільш недорогих пристроїв, тому її вибору приділяється зовсім небагато уваги: ​​аби працювала і коштувала дешево. Однак від того, наскільки зручна і функціональна миша, залежить зручність і швидкість роботи за ПК. Як же вибрати хорошу комп’ютерну мишу?

За принципом устрою всі мишки можна розділити на три групи: механічні, оптико-механічні, оптичні. Найперші мишки були механічними. Позиція курсора в механічних мишках визначається завдяки обертанню обрезиненної кульки, яка закріплена між двома взаємноперпендикулярними валиками. Ці валики відповідають за переміщення по осях Х і У. Дані з валиків в механічних мишках передаються на контактну мідну систему.

У оптико-механічних мишках контактна мідна система замінена так званої оптопарою: інфрачервоним приймачем і фотодатчиками. Механічні й оптико-механічні миші мають ряд істотних недоліків.

По-перше, в них дуже швидко накопичується бруд, що порушує нормальну роботу мишки. Це призводить до того, що мишу потрібно розбирати і чистити. А по-друге, гумова кулька в механічних і оптико-механічних мишках часто западає, прослизає, що також призводить мишку в непридатність.

Оптичні комп’ютерні миші практично повністю витіснили своїх механічних побратимів. В оптичних мишках робота здійснюється за рахунок светоізлучателя і приймача світлового сигналу. Світло, відбите від поверхні, на якій знаходиться мишка, зчитується приймачем і обчислюється переміщення позиції курсора.

Через відсутність механічних деталей, що труться оптичні миші володіють вагомою перевагою – вони більш довговічні, ніж механічні. Крім того, працювати оптична миша може на будь-якій поверхні (окрім дзеркала), їй не потрібен килимок.

Чутливість – один з найважливіших функціональних параметрів комп’ютерної миші. Вимірюється у точках на квадратний дюйм (dpi). У оптичних мишей чутливість набагато вища, ніж у механічних, і в сучасних моделях може досягати декількох тисяч точок на дюйм (1000-4000 dpi). Висока чутливість часто найбільш важлива для тих, хто працює з графікою, оскільки точність позиціонування для них має величезне значення.

Ще один важливий параметр – це частота , з якою миша посилає і обробляє світловий сигнал. Чим більше значення цього параметра, тим вища швидкість роботи миші. Цей параметр особливо важливий для геймерів.

Миші підключаються до комп’ютера або через інтерфейс PS / 2 , або через USB . Окремо виділяються бездротові миші. У цьому випадку сама миша ніяких проводів не має, а передає сигнал на підключену до комп’ютера через USB-порт «базу». Працює бездротова миша від акумуляторів або ж батарейок, а тому значно важче своїх провідних аналогів.

Наступні параметри, такі як функціональність і ергономічність , суто індивідуальні. Функціональність мишки залежить від наявності додаткових програмованих кнопок, колеса прокрутки (скрол). Стандартна миша має дві кнопки і часто одне колесо прокрутки. Мишки з трьома і більше кнопками потрібні для вирішення специфічних завдань. Наприклад, для 3D-ігор, роботи в AutoCAD і т.д.

Форма і розміри корпусу мишки, а також її вага визначають ергономічність тієї або іншої моделі. Є стандартні симетричні мишки округлої форми, є так звані анатомічні мишки, корпус яких повторює вигини кисті. Анатомічні мишки сприяють більш комфортному положенню руки при роботі.

Розмір мишки підбирається індивідуально, залежно від розміру руки. Тому мишку при покупці обов’язково треба потримати в руці і перевірити, наскільки вона зручна.





Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Комп'ютери | Переглядів: 1004 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]