Головна » Корисні поради » Генеральне прибирання в квартирі
Генеральне прибирання в квартирі
Звідки береться пилюка в наших квартирах? Начебто і вікна, і двері закриті … А вона знову збирається! Нещодавно почищений килим знову повний пилу, лежить вона і на щойно протертих меблях.

Вчені стверджують, що щороку на нашу планету падає майже триста тонн космічного пилу. І мільйони тонн її створюють населяючи землю організми. А так старанно прибираючи її господині, просто перекладають її з місця на місце. Так навіщо ж, здавалося б, затівати тоді прибирання?

У першу чергу, для того, щоб зменшити кількість пилу, який вдихається і запобігти передчасному псуванню меблів. Крім того, ми хочемо, щоб наш будинок був затишним і естетичним. І, навіть якщо прибирання викликає роздратування, робити його час від часу все одно доводиться. Слава богу, що полегшувати його сьогодні можна за допомогою досягнень хімічної промисловості . Є і деякі прийоми, за допомогою яких можна істотно прискорити прибирання квартири.

Генеральне прибирання квартири хороші господині влаштовують два-три рази на рік. Вони перебирають лежачі в шафах речі, перемивають весь посуд, ретельно миють ванну, туалет, чистять старий одяг і так далі. Для того, щоб подібне прибирання не вимотувало, його краще розбити на етапи.

Вікна

Починаємо з вікон. Фіранки відправляємо в прання. Якщо рами вікон алюмінієві, виймаємо їх з пазів і складаємо у ванну, на дно якої, щоб не пошкодити емаль, стелимо килимок. Якщо ж рами дерев’яні, тоді, за допомогою душа і ганчірки, змиваємо з них пил і бруд і залишаємо осторонь, щоб рами підсохли.

Стеля і стіни

Обмітає стелю і стіни від пилу обмотаною сухою ганчіркою щіткою. Цей процес можна довірити чоловікові, якщо він вільний і згоден допомогти. Він же може почистити від пилу дивани, книжкові полиці, шафи.

Підлога

Переходимо до прибирання підлоги. Транспортабельні меблі, – дивани, крісла, стільці, столи, – переставляємо і ретельно обмітаємо всі кути і плінтуси. Потім старанно миєму підлогу. Якщо вона плиткова, додаємо у воду шампунь для підлоги й миєму підлогу великою кількістю води. Воду зганяємо гумовою насадкою швабри в сторону, збираємо і потім протираємо підлогу добре віджатою ганчіркою.

Повертаємося до вікон, які миєму засобом для миття скла. Вішаємо випрані і вологі фіранки на карнизи, – штори на них висохнуть і рівномірно відвиснуть, тому гладити їх не доведеться.

Ванна кімната і туалет

Переходимо до прибирання ванної і туалету. Спочатку знімаємо фіранку над ванною і замочуємо її в відбілюючому, що містить хлор, розчині. Цей розчин видалить з фіранки всі плями від плісняви. Збираємо все флакончики з миючими засобами і шампунем у великій таз. Розбризкуємо по ванній, умивальнику, стінам засіб для чищення кераміки. Розмазуємо піну і залишаємо її на поверхні на десять – п’ятнадцять хвилин. Потім змиваємо піну великою кількістю води спочатку зі стін, ванної, умивальника, а потім з унітазу. Споліскуємо фіранку і вішаємо її на місце. Миємо дзеркало, витираємо усі флакончики і ставимо їх на свої місця. Переходимо до прибирання кухні.

Кухня

Розбиваємо кухню на зони. Чистимо по черзі всі шафки, виймаючи з них весь вміст. Перебираємо посуд, розділяючи його на потрібне і непотрібне, і завантажуємо в посудомийну машину або в мийку, якщо такої машини немає. Заливаємо посуд у мийці гарячою водою з миючим засобом. Шафки, поки посуд відмокає, протираємо спочатку змоченою в рідині для миття посуду ганчіркою, а потім вологою ганчіркою. Витираємо шафки насухо і залишаємо, для провітрювання, їх дверцята відкритими. Миємо та висушуємо посуд, і складаємо його в шафки після того, як вони висохнуть. Таким же чином вимиваємо плиту і холодильник: замочуємо їх знімні деталі в мильному розчині, протираємо всередині і зовні спочатку мильною, а потім вологою і сухою ганчіркою і провітрюємо. Усі дрібні предмети, які збираються в кухонному господарстві, – кришечки, пробочки тощо, – збираємо в коробочки і розставляємо ці коробочки у висувні ящики шаф.

Стіни, вікна, стелі на кухні та у ванній чистимо так само, як і в кімнатах. Керамічна плитка і мармурова поверхня столу миється за допомогою рідини для миття ванн. Ця рідина добре знімає вапняний наліт. Заключний етап прибирання – мити підлоги на кухні та у ванній. Вішаємо фіранки.

Прибирання закінчене!

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 1403 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]